FOLIE PERFOROWANE


Do bezpośredniego okrywania roślin (tzw. przykrycie płaskie). Właściwie stosowanie okryć przynosi udokumentowane badaniami korzyści w postaci przyspieszenia wegetacji i zwiększenia plonów. Daje wymierne oszczędności środków ochrony roślin, poprawia gospodarkę wodną, chroni przed wiatrem, umożliwia swobodny dopływ powietrza.

szerokość
[m]
grubość
[mm]
barwa rodzaj perforacji
3 0,055 transparentna 100 otworów/m2fi 10mm
( na zamówienie inne rodzaje perforacji i szerokości oraz antykondensacja )
3,2
3,4
3,6
4,2
4,8
5

FOLIA PERFOROWANA CZARNA NA MATY PODSIĄKOWE

W profesjonalnych uprawach ogrodniczych wykorzystuje się różne sposoby nawadniania. Jednym z rozwiązań jest system nawiadniania podsiąkowego z wykorzystaniem mat, które znalazły zastosowanie w szkółkarstwie i ogrodnictwie do wyścielania stołów w szklarniach i tunelach foliowych służących do uprawy roślin doniczkowych i rabatowych oraz blatów ekspozycyjnych w centrach ogrodniczych.

Z naszej oferty polecamy czarną folię z mikroperforacją, którą przykrywa się maty w celu ich zabezpieczenia przed wzrostem glonów.

Dodatkowe zalety stosowania folii perforowanej:

  • bardzo dobre poziome rozprowadzenie wody bez powstania miejscowych przesuszeń
  • obniżenie zużycia wody lub pożywki (ogranicza parowanie z maty)
  • zapobiega zalewaniu roślin – woda poprzez mikropory przesiąka do maty, a przy zastosowaniu 0,5% spadku poziomowania ułatwia rozprowadzenie wody i odprowadzenie jej nadmiaru

parametr wartość
Barwa Czarna
Szerokość 1; 1,2; 1,5; 1,65; 1,80; 2,0
Długość 250
Postać handlowa Rolka