FOLIE 3-WARSTWOWE PAROIZOLACYJNE


Folia trzywarstwowa do paroszczelnej izolacji konstrukcji ścian i dachów. Paroizolacja jest niezbędnym składnikiem izolacji dachu. Jej rola polega na blokowaniu pary wodnej stale napierającej na izolacje termiczne z wnętrza pomieszczeń. Jest to wysokiej klasy produkt, dający gwarancję bezpieczeństwa dachowi, w którym się znajdzie. Wyznacznikiem oryginalności jest nadruk aprobaty technicznej ITB wzdłuż folii.

szerokość
[m]
długość
[m]
grubość
[mm]
grubość
[mm]
nawinięcie barwa
2 50 0,15 0,2 żółta
2,7 50 0,15 0,2
Znakowanie wg. PN-EN 13984:2006
Instrukcja układania paroizolacji Plik do podrania:
instrukcja_paroizolacji.pdf

VAPOUR REGULATOR 110

Stosowanie Vapour Regulator 110 jest możliwe tylko w tych dachach, które mają w swojej konstrukcji wbudowane membrany dachowe.

Użycie membrany dachowej pod pokryciem zasadniczym umożliwia rozwiązanie często występującego problemu – gromadzenia się skroplin pary wodnej między płytami gipsowo kartonowymi a paro-izolacją. Nadmiar wilgoci w takim miejscu może wystąpić jeżeli wentylacja pomieszczeń na poddaszu jest nie wydolna na stałe lub okresowo. Przeciwdziałając takim wypadkom najlepiej jest zamontować zamiast zwykłej paro-izolacji materiał nazywany regulatorem pary o własnościach zapewniających przepływ pary wodnej w stronę termoizolacji. Tego typu wyroby nazywane są też „aktywnymi paroizolacjami” . Ich stosowanie uzasadnia zjawisko nie kontrolowanych, okresowych zmian wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczeń na poddaszach . Jak się okazuje w praktyce, trudno jest dobrać wszystkie elementy systemu wentylacji pomieszczeń tak aby wyeliminować możliwość gromadzenia się wilgoci pod paro-izolacją o zwiększonym oporze dyfuzyjnym. Dlatego jeżeli warstwa wstępnego krycia jest membraną dachową (FWK o wysokiej paro-przepuszczalności) można zastosować regulator pary po to aby nadmiary pary wodnej mogły przechodząc przez termoizolację wydostać się na zewnątrz dachu – do atmosfery.

Produkt MARMA POLSKIE FOLIE ma własności anty kondensacyjne również dzięki zastosowaniu warstwy włókniny przeciwdziałającej powstawaniu skroplin pary wodnej. Dlatego jego nazwa : Vapour Regulator 110 jest podwójnie uzasadniona.